5.28.2016

Urla ve umutlar...


Çok uzun aradan sonra merhabalar. Bloga uğramayalı epey olmuş. Bu arada hayat, yoğunluk ve meşguliyetler devam ediyor tabi. Hatta baya bir dozunu arttırarak... Bloga vakit ayıramayışım da bundan.

Son birkaç aydır 2'li bir hayat yaşıyorum denilebilir. İki farklı şehirde... Çocuklu da olunca zorluyor tabi. Aslında umut, heyecan ve bolca heves de var bu süreçte. 

Belki kız kardeşim Monica'yı takip edenler oradan az çok öğrenmişlerdir. Urla'da bir aile evimiz vardı. Uzunca bir süre gitmediğimiz ve bakamadığımız. Geçen aylarda evde maalesef tesisattan dolayı bir yangın çıkmıştı. Duyduğumuzda çocukluğumuzun birçok anısının saklı olduğu evin bu durumuna nasıl üzüldüğümüzü az çok tahmin edersiniz. İleride elbirliğiyle toparlamayı düşündüğümüz süreç bu tatsız vesileyle hızlandı aslında. Her şerde bir hayır vardır misali. Üzerine de Monica'nın İstanbul'da kirada olduğu ev satılınca, o da çok radikal bir kararla şu anda tadilatına başladığımız Urla'daki eve yerleşmeye karar verdi. Biz şimdilik tatillerde, bayramlarda ve yazları Arsel'le orada vakit geçirmekle yetineceğiz eşimin işinden dolayı. Bizim birkaç yılımız var daha diyelim...

Çok hasar, çok iş vardı... Ama şu anda zaten ayılıp bayıldığım dekorasyon işleriyle tekrar içiçe olmak, kendi evime malzeme seçmek beni çok mutlu ediyor.

Yakında sizleri çok sağlam diy projeleri ve 'before after' lar bekliyor ;)

Kalın sağlıcakla...


9 yorum:

 1. herşeyin hayırlısı,
  umarım çok güzel şeyler yaşarsınız:)
  sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Havva güzel temennilerin için...Umarım her şey dediğin gibi güzel olur.
   Sevgiler

   Sil
 2. çok geçmiş olsun, herşeyin bir sebebi oluyor. monica için iyi olacaktır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, insan yaşadıkça buna daha çok inanmaya başlıyor...

   Sil
 3. Son zamanlarda Urla ne kadar da popiler. Hiç görmedim ama için için cevbediyor beni.Yeni başlangıçlar, yenileme, yelenme.. Hepsi hepsi, çok heyecan verici..
  Kolay gelsin size...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aydacım, bu popülerlik meselesini İstanbul'da o kadar çok duymaya başladım ki!
   Biz tabi oranın çok eskileri olarak bu İstanbul uyanışına 'eyvah' diyoruz ;)
   Yapı olarak bir Alaçatı olmaya pek müsait olmasa da durum oraya doğru ilerliyor ve bu İzmirliler'i endişelendiriyor açıkçası.

   Birgün mutlaka uğra derim o kendine özgü küçük sahil kasabasına, bayılacaksın.

   Bizim için ayrı bir anlamı var dediğim gibi annemin çocukluğundan beri tüm yazı orada geçirdiği, 68'de yapılan bir ev. Annemin çocukluk arkadaşlarının çocuklarıyla oynadığımız mahallede şimdi de Arsel benim çocukluk arkadaşlarımın çocuklarıyla oynayacak.

   Sil
 4. Çok geçmiş olsun öncelikle,Monica içinse hayırlısı olsun.Eminim o eve eski yaşanmışlıklarla beraber yepyeni bir ruh ve enerji katacaktır Monica.Ve o sokak ne güzel yeni anılara şahit olacaktır.Yenilik güzel şey adı bile heyecan veriyor insana.

  YanıtlayınSil
 5. Blogunuz çok güzel. Takip ediyorum. Güzel paylaşımlarda görüşmek üzere.

  YanıtlayınSil